*** БАНСКО *** 

 ***23-ти Октомври***

 

 

 

Хотел МУРИТЕ 4*

 

Вид на сместување

All Inclusive

Зграда : АЗАЛИА

Двокреветна соба (2+0)

28 €

Едноспален апартман (2+2)

32 €

Двоспален апартман (4+2)

31 €

Зграда : ОРХИДЕА

Двокреветна соба (2+0)

26 €

Едноспален апартман (2+2)

30 €

Двоспален апартман (4+2)

29 €

 

Услови за лица на дополнително легло :

 • Деца до 3.99 год. - БЕСПЛАТНО
 • Прво дете од 4-13.99 год. – БЕСПЛАТНО
 • Второ дете од 4-13.99 год. – 50% попуст
 • Возрасен - 25% попуст
 • За сместување во двоспален апартман  се плаќаат 4 полни суми

 

Цените се евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

ü  Ноќевање на база АLL Inclusive / се вклучено

(појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе и чај од 10:00 до 22:00)

ü  Користење на СПА Центар

(надворешен и внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес)

ü  Паркинг, интернет

 


Хотел ГРИН ВУД 4*

 

Вид на сместување

All Inclusive

Двокреветна соба (2+0)

30€

Студио (2+2)

32€

Едноспален апартман (2+2)

34€

Двоспален апартман (4+2)

32€

 

Услови за лица на дополнително легло:

 • Деца до 3.99 год. – бесплатно
 • Прво дете од 4-13.99 год. – бесплатно
 • Второ дете од 4-13.99 год. – 50% попуст
 • Трет возрасен – 20% попуст
 • За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

 

Цените се евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

ü  Појадок (08-10 ч.), ужина (11-12 ч.), ручек (12-14 ч.), ужина (15-17 ч.), вечера (18-21 ч.)

ü  Безалкохолни пијалоци, топли пијалоци (08-23 ч.)

ü  Алкохолни – локални пијалоци (11-23 ч.)

ü  Користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес

ü  Детски кат, Интернет, Паркинг

 

 

Хотел РЕГНУМ 5*

 

Вид на сместување

Ноќевање со појадок

Полупансион

Executive suite (2+2)

35€

42€

Grand suite (4+2)

31€

38€

Дополнителни услови :

Дете до 8.99 год.

Бесплатно

Дете од 9-12.99 год на доп.легло

17€

21€

Возрасен на доп.легло

26€

31€

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

ü  Појадок / Појадок и вечера  

ü  Користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, релакс зона, фитнес

ü  Детски кат 

ü  Паркинг, интернет

 


 

Хотел КЕМПИНСКИ ГРАНД АРЕНА 5*

 

Вид на сместување

Ноќевање со појадок

Двокреветна соба делукс, поглед планина (2+1)

90€

Дополнителни услови :

Дете до 5.99 год.

Бесплатно

Дете од 6-11.99 год на доп.легло

24€

Возрасен на доп.легло

30€

 

Цените се за соба, за 1 ноќевање и вклучуваат :

ü  Богат појадок на шведска маса 

ü  Користење на СПА Центар – 2 надворешни базени, 1 внатрешен базен, надворешно и внатрешно џакузи, финска сауна, био сауна, турска бања, арома парна бања, снежна соба, фитнес

ü  Интернет, детски парк

 

 

 


Хотел ПРЕМИЕР  5*

 

Вид на сместување

Полупансион

Двокреветна соба – executive (2+1)

88€

Дополнителни услови :

Дете до 5.99 год.

Бесплатно

Дете од 6-11.99 год на доп.легло

22€

Возрасен на доп.легло

31€

 

Цените се за соба, за 1 ноќевање и вклучуваат :

ü  Појадок и вечера

ü  Вино, овошје и вода во собата, на денот на пристигнување

ü  Користење на СПА Центар и внатрешен базен

 

 

 

 

Хотел ПЕРУН ЛОЏ 4*

 

Вид на сместување

Полупансион

Студио (2+1)

23€

Едноспален апартман (2+2)

24€

Дополнителни услови :

Прво дете до 11.99 год. на доп.легло

Бесплатно

Второ дете до 11.99 год. на доп.легло

50% попуст

Возрасен на доп.легло

20% попуст

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

ü  Појадок и вечера

ü  Користење на базен, сауна, парна бања, фитнес

ü  Интернет, паркинг

 

 

 

Хотел ГРАНД РОЈАЛ 4*

 

Вид на сместување

Ноќевање со појадок

Студио (2+1)

16€

Едноспален апартман (2+2)

18€

Двоспален апартман (4+2)

16€

Дополнителни услови :

Дете до 2.99 год.

Бесплатно

Прво дете до 12.99 год. на доп.легло

Бесплатно

Второ дете до 12.99 год. на доп.легло

50% попуст

Возрасен на доп.легло

30% попуст

Доплата на полупансион : возрасен - 8€, дете - 4€

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

ü  Појадок и вечера

ü  Користење на базен, сауна, парна бања, фитнес, релакс зона

ü  Интернет, паркинг

 

 

 


Хотел ИВАН РИЛСКИ 4*

 

Вид на сместување

Полупансион

Двокреветна соба (2+1)

26€

Дополнителни услови :

Дете до 5.99 год. на доп.легло

Бесплатно

Дете од 6-11.99 год. на доп.легло

11€

Возрасен на доп.легло

19€

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

ü  Појадок и вечера

ü  Користење на базен, сауна, парна бања, релакс сауна, фитнес

ü  Интернет, паркинг

 

 

 

 

 

Хотел САНРАЈС 4*

 

Вид на сместување

All Inclusive light

Едноспален апартман (2+2)

26€

Дополнителни услови :

Дете до 3.99 год.

Бесплатно

Прво дете од 04-13.99 год на доп.легло

Бесплатно

Второ дете од 04-13.99 год на доп.легло

50% попуст

Возрасен на доп.легло

30% попуст

Доплата за еднокреветна соба

+ 50% од цената за 1 лице

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

ü  Појадок, ручек, вечера, пијалоци за време на оброците

ü  Користење на внатрешен базен, сауна, парна бања

ü  Детски кат 

ü  Паркинг, интерне

 

 

 

 

Хотел РИВЕРСАЈД 4*

 

Вид на сместување

All Inclusive

ПП

Двокреветна соба – економи (2+0)

24€

20€

Двокреветна соба – стандард (2+1)

26€

22€

Фамилијарна соба (2+2)

40€

33€

Дополнителни услови :

Дете до 05.99 год. на доп.легло во стандард соба

Бесплатно

Дете од 06-11.99 год. на доп.легло во стандард соба

Се вклучено – 8€, Полупансион – 5€

Две деца до 11.99 год. на доп.легло во фам.соба

Бесплатно

Возрасен на доп.легло во стандард соба

25% попуст

Трет возрасен на доп.легло во фам.соба (со 2 в.)

Бесплатно

Трет возрасен на доп.легло во фам.соба (со 2 в.+ 1 д.)

Се вклучено – 16€, Полупансион – 12€

Четврт возрасен на доп.легло во фам.соба (со 3 в.)

Се вклучено – 16€, Полупансион – 12€

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

ü  Се вклучено - појадок, ручек, вечера, неограничени пијалоци од 12.30-22.00 ч.

ü  Полупансион – појадок и вечера

ü  Користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи 

ü  Паркинг, интернет

 

 

 

 

 

Хотел ГРАМИ 3*

 

Вид на сместувањe

ALL INCLUSIVE Light

Двокреветна соба (2+1) / Апартман (2+2)

21€

Дополнителни услови :

Дете до 2.99 год.

Бесплатно

Прво дете од 3-11.99 год. на доп.легло

Бесплатно

Второ дете од 3-11.99 год. на доп.легло

50% попуст

Возрасен на доп.легло

30% попуст

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

ü  Појадок, ручек, вечера, пијалоци за време на оброците

ü  Користење на внатрешен базен, сауна, парна бања

ü  Паркинг, интернет

 

 

 

Хотел МАРИЈА АНТОАНЕТА 3*

 

Вид на услуга

Цена

ALL INCLUSIVE Light

23€

Полупансион

19€

Дополнителни услови :

Деца до 5.99 год.

Бесплатно

Деца од 6-11.99 год. на доп.легло

50% попуст

Возрасен на доп.легло

30% попуст

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

ü  All Inclusive Light - Појадок, ручек, вечера, пијалоци за време на оброците

Полупансион - појадок и вечера, пијалоци за време на оброците

ü  Користење на внатрешен базен, сауна, парна бања

ü  Паркинг, интернет

 

 

 

 

МИНИМАЛЕН ПРЕСТОЈ – 2  ноќевањa

 

 

 

Во цената не е вклучено :

 • Туристичка такса 1 € на ден
 • Патничко осигурување
 • Доплата за организиран превоз – 35 € повратен билет

(поаѓање 21.10.2017, враќање 23.10.2017)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FB link