Hotel Astera 4*

 

Хотелот Астера Банско Спа се наоѓа на само 200 метри од гондолата во Банско, и 1км од центарот на Банско. Хотелот нуди целосно опремен спа центар, ски бар , Wi-fi , и куглана. 

  Спа Центарот на Хотел Астера има одел за психо и ароматерапија . Фитнес сала, џакузи, водена пештера, детски одел со аква парк, парни бањи, внатрешен и надворешен базен како и разновидни сауни. Во хотелот исто така има опција и за изнајмување на ски опрема и ски школа со лиценциран учител.


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА) 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.


 

15% Попуст за резервации направени до 31.10.2017, за период на престој од 01.12-27.12.2017 и 04.01-15.04.2018

10% Попуст за резервации направени до 30.11.2017, за период на престој од 01.12-27.12.2017 и 04.01-15.04.2018

 

 

ASTERA 4* BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2017
22.12.2017
B
23.12.2017
27.12.2017
C
28.12.2017
03.01.2018
D
04.01.2018
10.01.2018
B
11.01.2018
28.02.2018
A
01.03.2018
15.04.2018
   
STANDART                                            
ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 72 89 152 99 89 72
2+1 Возр лице на екстра легло 97 120 205 134 120 97
1 Возрасно лице 48 61 110 73 61 48
1 Возр +1 Дете (0-2,99) 48 61 110 73 61 48
1 Возр +1 Дете (3-12,99) 54 67 114 74 67 54
1 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99) 48 61 110 73 61 48
1 Возр +2 Деца (0-2,99)(3-12,99) 54 67 114 74 67 54
1 Возр +2 Деца(3-12,99)(3-12,99) 72 89 152 99 89 72
2 Возр +1 Дете (0-12,99) 72 89 152 99 89 72
1-BED ROOM APARTMENT
1 СПАЛЕН АПАРТМАН
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 110 136 196 156 136 110
3 Возрасни лица 149 184 264 211 184 149
2 Возр +1 Дете (0-12,99) 110 136 196 156 136 110
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99) 110 136 196 156 136 110
2 Возр +2 Деца (0-2,99)(3-12,99) 110 136 196 156 136 110
2 Возр +2 Деца (3-12,99)(3-12,99) 138 171 245 195 171 138
3 Возр +1 Дете (0-12,99) 149 184 264 211 184 149
2-BED ROOM APARTMENT
2 СПАЛЕН АПАРТМАН
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
4 Возрасни лица 264 317 436 361 317 264
4 Возр+1Возр на екстра легло 310 372 512 424 372 310
4 Возр +1 Дете (0-12,99) 264 317 436 361 317 264
4 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99) 264 317 436 361 317 264
4 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99) 264 317 436 361 317 264
4 Возр +2 Деца (3-12,99)(3-12,99) 297 356 490 406 356 297
5 Возр +1 Дете (0-12,99) 310 372 512 424 372 310
RELEASE DAYS 5//5 10//10 21//21 14//14 10//10 5//5

 

 

 

Генерални услови            
-Во цените е вклучено: сите водни услуги во Аква Паркот: сауна, внатрешен базен, фитнес; ски гардероба; бесплатен паркинг; интернет само во јавните простории; превоз до гондолата.
-EB попустот и промоциите не се комбинираат
-Не сите соби се во главната зграда. Некој од собите не се поврзани со топла врска со главната зграда.
-Интернет во собите се плаќа – 2лева за 24 часа или 12 лева 1 недела.
-Новогодишната вечера е здолжителна. Божиќната вечера не е задолжителна
-Бебешко креветче – бесплатно


Доплати:

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур - за престој од 3 ноќевања па нагоре
-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур - зa престој од 1-2 ноќевања
-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год плаќа 1,5еур
-Дете од 0-1,99год не плаќа такси ниту услужна такса. 


Новогодишна вечера (задолжителна) 80еур возрасен, 40еур дете од 2-12,99год

Божиќна вечера (незадолжителна) 40еур возрасен, 20еур дете од 2-12,99год

Доплата за цел пансион 9еур на ден по лице, 5еур дете од 2-11,99год. 

 

 


FB link