Hotel Casa Karina 4* е луксузен апартмански хотел, кој се наоѓа 100м од гондолата, 100м од Парк Пирин, и 1000м од центарот на Банско. 

Елегантниот ресторан на хотелот може да смести до 140 луге а исто така во состав на хотелот има и кафе бар, место за забава и одмор, билјард.

Каса карина на гостите им нуди бесплатно користење на затворен базен, сауна, парна бања, Турска бања, како и најразновидни спа третмани со одредена доплата.

Исто така во состав на хотелот има и детско катче за деца до 5 години каде што може да се користи и во надзор со родителите. Исто така хотелот дозволува милениче до 5кг - со доплаат од 5еур на ден. 

Хотелот располага со: ресторан, лоби бар, летна градина, внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, релакс зона, внатрешен паркинг и подземна гаража со доплата од 5еур на ден, конференциска сала, интернет wi-fi со доплата, перална, ски гардероба и собен сервис.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД. 
25% Попуст за резервации направени до 15.11.2017, за период на престој од 01.12-30.04.2018, со целосна уплата до 20.11.2017
20% Попуст за резервации направени до 01.12.2017, за период на престој од 01.12-30.04.2017, со целосна уплата до 10.12.2017
15% Попуст за резервации направени до 15.12.2017, за период на престој до 01.12-30.04.2018, со целосна уплата до 20.12.2017
CASA KARINA 4* BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2017
21.12.2017
B
22.12.2017
26.12.2017
C
27.12.2017
03.01.2018
D
04.01.2018
28.02.2018
F
01.03.2018
05.04.2018
E
06.04.2018
09.04.2018
F
10.04.2018
30.04.2018
   
STANDARD
   ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 55 64 110 68 59 / 59
2+1 Возр лице на екстра легло 77 89 149 96 84 / 84
1 Возрасно лице 42 48 83 52 45 / 45
1 Возр +1 Дете (0-3,99) 42 48 83 52 45 / 45
1 Возр +1 Дете (4-11,99) 46 53 87 57 50 / 50
1 Возр +2 Деца (0-3,99)(4-11,99) 46 53 87 57 50 / 50
1Возр +2Деца(4-11,99)(4-11,99) 63 72 117 78 67 / 67
2 Возр +1 Дете (0-3,99) 55 64 110 68 59 / 59
2 Возр +1 Дете (4-11,99) 72 83 140 89 77 / 77
2 Возр +2 Деца (0-3,99) (0-3,99) 55 64 110 68 59 / 59
2 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99) 72 83 140 89 77 / 77
2 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99) 88 101 169 110 95 / 95
STUDIO
СТУДИО
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 59 68 114 75 64 / 64
2 Возр +1 Дете (0-3,99) 59 68 114 75 64 / 64
1-BED ROOM APARTMENT
1 СПАЛЕН АПАРТМАН
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 73 81 128 86 77 / 77
2+1 Возр лице на екстра легло 95 107 166 113 101 / 101
2 Возр +1 Дете (0-3,99) 73 81 128 86 77 / 77
2 Возр +1 Дете (4-11,99) 89 100 157 107 95 / 95
2 Возр +2 Деца (0-3,99) (0-3,99) 73 81 128 86 77 / 77
2-BED ROOM APARTMENT
2 СПАЛЕН АПАРТМАН
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
4 Возрасни лица 145 163 255 172 154 / 154
4+1Возр лице на екстра легло 167 188 294 199 178 / 178
4 Возр +1 дете (0-3,99) 145 163 255 172 154 / 154
4 Возр +1 Дете (4-11,99) 162 182 285 193 172 / 172
4 Возр +2 Деца (0-3,99) (0-3,99) 145 163 255 172 154 / 154
RELEASE DAYS 7//3 14//7 21//14 14//7 7//3 14//7 7//3


-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур - за престој од 3 ноќевања па нагоре
-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур - зa престој од 1-2 ноќевања
-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2 год па нагоре 1,5еур. 
-Дете од 0-1,99год не плаќа такси, ниту услужна такса. 
Доплати Возрасно лице
Дете


Од До Цена

Новогод.вечера (задолжително)
90 EUR
6
11,99
45 EUR


             
Отказ од До дата
Политика на отказ
01.12.2017 21.12.2017 Отказ направен 3 до 50 дена пред пристигање, без пенали
22.12.2017 26.12.2017 Отказ направен 7 до 50 дена пред пристигање, без пенали
27.12.2017 03.01.2018 Отказ направен 14 до 50 дена пред пристигање, без пенали
04.01.2018 28.02.2018 Отказ направен 7 до 50 дена пред пристигање, без пенали
01.03.2018 13.04.2018 Отказ направен 3 до 50 дена пред пристигање, без пеналиДоцен отказ:


Сезона A до E - 25% од тотал престојот како пенали / но не помалку од 50% од 1вата ноќ
Сезона B и D - помеѓу 7 до 3 дена пред пристигање - 50% пенали од тотал / не помалку од цената на 1вото ноќевање, отказ 2 дена пред пристигање или помалку - 100% од целиот износ
Сезона C од 14 до 8 дена пред пристигање - 50% пенали од тоталот, но не помалку од 1вото ноќевање. Отказ помалку од 7 дена - 100% пенали
No-Show: 100 % од целиот период, валиден за сите периоди (A, B, C, D, E).


ГЕНЕРАЛНИ УСЛОВИ
EB попустите и промоциите НЕ се комбинираат
Новогодишната и Божиќната вечера се задолжителни
Во цената е вклучено: внатрешен базен (28-30°C), фитнес, сауна, парна бања, WI-FI.
Услуги со доплата:
Бањарки на лице место - 5 лева за целиот престој, со депозит од 30 лева кој е повратен.
Бебешко креветче - со доплата од 5 лева на ден на лице место
Подземен паркинг / определен број на места / - 10 лева / 5еур за 24 часа.
Резервации за престој во период од 22.12.17 до 03.01.18 мора да се со 100% уплата до 10.12.2018.

FB link