СОФИЈА – ДУБАИ – СОФИЈА 

 

 

 

 

 

 

 

ДУБАИ – Патување од соништата !

8 Дена / 7 Ноќевања

 

 

 

Програма

Прв ден / Софија - Дубаи

Заминување од аеродромот во Софија Т2 со директен лет на авиокомпанијата Fly Dubai до Дубаи. Пречек на аеродромот во Дубаи од претставник на фирмата - партнер на бугарски јазик. Трансфер до хотелот, сместување и ноќевање.

 Втор ден / Дубаи

Појадок. Панорамска обиколка на Дубаи со водич на бугарски јазик (трае околу 4-5 часа): Обиколката е вклучена во цената.Дубаи е импресивниот и космополитски град во Арапските Емирати - метал, сјај и стакло. Ќе го почувствувате арапскиот дух и атмосферата на "стариот" Дубаи како прво ќе се упатил кон Бастакиа - историскиот дел на Дубаи, каде што се наоѓаат најстарите градби. Овде можете да видите специфичности за арапскиот свет ветер кули за ладење кои штрчат над секоја куќа и ја играат улогата на природни климатизери. Следува посета на Музејот на Дубаи каде ќе се допре до традицијата и културата на емиратот. По посетата на музејот, продолжувате со "Abra" (водно такси), со што ќе ги пречекорите Дубаи Creek за да дојдете до другата страна, каде што се наоѓаат пазарите за зачини и злато, и ќе имате слободно време за кафе или ручек. Ќе продолжите кон една од главните обележја на Дубаи – 7* хотел Burj Al Arab, следува шарениот Souk Madinat Jumeirah, кој се одразува со типичен арапски стил. Трансфер до избраниот хотел и сместување.

Слободно време. Ноќевање.

 Трети ден - Седмиот ден / Дубаи

 

Појадок. Време за патувања по ваш избор со доплата. Ноќевање.

 Осмиот ден / Дубаи - Софија

Појадок и напуштање на хотелот. Tрансфер до аеродромот во Дубаи за обратен лет до Бугарија. Пристигнување во Софија.

 

 

IBIS ONE CENTRAL 3*

 (http://www.ibis.com)

Локација:

Хотелот се наоѓа во непосредна близина на Dubai Convention и Dubai Exhibition Center, на неколку минути од Dubai Mall каде ќе бидете воодушевени од најпознатите музички фонтани и највисоката зграда во светот Burj Khalifa. Метростаницата World Trade Center се наоѓа на неколку минути пешачење и овозможува лесен пристап до повеќето туристички атракции во Дубаи.

 Во хотелот:

Хотелот располага со бар, ресторан, сала за конференции

Соби:

Собите се опремени со клима уред, LCD телевизор со сателитски канали, биро.

 

Цени


Standard Room BB - Стандард соба со појадок

Дата

База

 Возрасен во двокреветна соба 

Еднокреветна Соба

17.09.2017 г.

  BB

595 еур

785 еур

15.10.2017 г.

  BB

675 еур

940 еур

22.10.2017 г.

  BB

675 еур

940 еур

26.11.2017 г.

  BB

675 еур

940 еур


Дете до 11,99г, сместено на редовно легло со 1 возрасен плаќа цена за возрасен во двокреветна соба.


Standard Room HB - Стандард соба со појадок + вечера

Дата

База

 Возрасен во двокреветна соба 

Еднокреветна Соба

17.09.2017 г.

  HB

730 еур

920 еур

15.10.2017 г.

  HB

809 еур

1075 еур

22.10.2017 г.

  HB

809 еур

1075 еур

26.11.2017 г.

  HB

809 еур

1075 еур

 

 

 

FIRST CENTRAL HOTEL AND SUITES 4*

 

 

 (http://www.central-hotels.com/)

Локација:

First Central Hotel Apartments се наоѓа на булевар Шеик Зајед и нуди лесен пристап до реонот Теком. Молот на Емирати и регионот Дубаи Марина се на 5 километри.

 Во хотелот:

Хотелот нуди кровни базен со панорамски поглед на Дубаи, како и простории за сместување со кујна. Има 24 часовна рецепција, фитнес сала и одделни машки и женски сауни.

 Соби:

Сите простории се опремени во арапски стил и имаат рамен телевизор со сателитски канали и кујна со микробранова печка и чајник. Некои вклучуваат и машина за перење. Бањите се со када.

 Ресторан:

Во ресторанот на покривот на First Central Hotel Apartments се сервира интернационална кујна. На подовите на лобито има друг ресторан. Осигуран е собен-сервис, вклучувајќи и за појадокот.

 

Цени


Standard Room BB - Стандард соба со појадок

Дата

База

Возрасен во двокреветна соба

Единечна соба

Возрасен на дополнително легло

Дете (2-11.99) на дополнително легло

17.09.2017 г.

BB

615 еур

825 еур

673 еур

505 еур

15.10.2017 г.

BB

734 еур

1058 еур

673 еур

505 еур

22.10.2017 г.

BB

734 еур

1058 еур

673 еур

505 еур

26.11.2017 г.

BB

734 еур

1058 еур

673 еур

505 еур


Дете до 11,99г, сместено на редовно легло со 1 возрасен плаќа цена за возрасен во двокреветна соба.


Standard Room HB - Стандард соба со појадок + вечера

Дата

База

Возрасен во двокреветна соба

Единечна соба

Возрасен на дополнително легло

Дете (2-11.99) на дополнително легло

17.09.2017 г.

HB

732 еур

942 еур

789 еур

614 еур

15.10.2017 г.

HB

850 еур

1174 еур

789 еур.

614 еур

22.10.2017 г.

HB

850 еур

1174 еур

789 еур

614 еур

26.11.2017 г.

HB

850 еур

1174 еур

789 еур

614 еур

 

 

 

 


Во цената на аранжманот е вклучено (цените се дадени по лице)

 • Авионски билет Софија-Дубаи-Софија со авиокомпанијата Fly Dubai со вклучени аеродромски такси и багаж;
 • Чекиран багаж до 20 килограми;
 • 1 рачен багаж до 7 кг со големина 56/45/25 см;
 • Трансфер аеродром-хотел-аеродром;
 • 7 ноќевања во хотел по избор со појадок / појадок + вечера
 • Панорамска екскурзија на Дубаи со водич на бугарски јазик
 • Здравствено осигурување "Помош при патување" - 5000 евра
 • Услуга од претставник на фирмата партнер на бугарски јазик

 

Во цената на аранжманот не е вклучено

 • Туристичка такса Дирхам во Дубаи - доплата задолжително и лично од Туристот при напуштање на хотелот (10 дирами за хотел 3 *, 15 дирами за хотел 4 *, 20 дирами за хотел 5 * на вечер, на соба);
 • Дополнителни екскурзии – се резервираат унапред во агенција !
 • Трошоци од личен карактер
 • Виза за Дубаи 85 долари
 • Трансфер (Битола – Софија – Битола ) 45 еур по лице за минимум 4 особи !

 

Потребни документи:

 • Валиден пасош минимум 6 месеци од датумот на напуштање на земјата
 • Потпишување на договор за организирано патување
 • Депозит во износ од 50%
 • Целосна исплата - 30 дена пред датумот на поаѓање

 

НАПОМЕНА :

 • При резервација во избраниот хотел - трет возрасен во двокреветна соба - третото кревет не е редовно, се работи за  дополнително легло.
 • Дополнителни екскурзии се резервираат и плаќаат однапред во агенција. Цените на екскурзија се валидни при минимум 15 запишани особи.
 • Водич на бугарски јазик е загарантиран кај и над 15 особи.
 • Туроператорот го задржува правото на промена на редоследот на извршување на програмата и дополнителните екскурзии.
 • При промена на девизниот курс со повеќе од 3% туроператори го задржува правото да поднесе корекција во вкупната пакет цена.

 

 

Екскурзии во Дубаи

 • Панорамска обиколка на Абу Даби со вклучен ручек

147лв. 130лв.

 • Сафари во пустина со вклучена ручек 
110лв. 110лв.
 • Панорамска обиколка на Абу Даби без ручек

117лв. 90лв.

 • Турнеја на Модерен Дубаи / 4 часа /

95лв. 95лв.

 • Посета на Емиратите Sharjah и Ajman / 4 часа /

110лв. 110лв.

 • Прошетка до источниот брег со вклучен ручек

165лв. 130лв.

 • Целодневна екскурзија до Ал Аин со вклучен ручек

147лв. 130лв.

 

 

 • Цените се дадени по лице за возрасен или дете до 11,99 год
 • Екскурзиите се со водич на бугарски јазик (минимум 15 пријавени особи)

 

 

 

Екскурзии со вклучени трансфери:

 

 • Burj Khalifa и ручек во ресторан Mediterraneo во хотел Армани со трансфер

264лв. 244лв.

 • Burj Khalifa и вечера во ресторан Mediterraneo во хотел Армани со трансфер

289лв. 269лв.

 • Ручек во Burj Al Arab

372лв. 254лв.

 • Global Village ( од 01.11.2017 до 07.04.2018)
110лв. 110лв.
 • Вечера во Burj Al Arab

438лв. 298лв.

 • Посета на Miracle Garden (отворена на 27.11.2016г.)

78лв. 78лв.

 • Вечера на арапска галија

120лв. 95лв.

 • Посета на Ferrari World

225лв. 225лв.

 • Посета на Yas Water World

225лв. 225лв.

 • Комбиниран билет за Ferrari World и Yas Water World (еднодневен)

285лв. 285лв.

 • Лет со хилихоптер (12 минути)

422лв. 422лв.

 • Лет со хилихоптер (17 минути)

474лв. 474лв.

 • Делфинариум во хотел Атлантис

606лв. 606лв.

 

 

 • Цените се дадени по лице за возрасен или дете до 11,99 год
 • Минимален потребен број е 2 или 4 пријавени особи

 

 

 

 

 

Цени на влезни билети за најновите атракции (не вклучуваат трансфер):

 

Burj Khalifa- 124-ти кат / Доколу е во ударно време цената е 125 лева

95лв. 95лв.

 

Burj Khalifa- 148-ми кат / Доколку е во ударно време цената е 265 лева

220лв. 220лв.

 

Дубаи Парк Motiongate (отворeно на 31.10.2016г.)

185лв. 155лв.

 

Дубаи Парк Боливуд (отворено на 31.10.2016г.)

152лв. 135лв.

 

Дубаи Парк Леголенд (отворено на 31.10.2016г.)

160лв. 135лв.

 

Воден Парк Леголенд (отворено на 31.10.2016г.)

130лв. 115лв.

 

Комбиниран билет за Motiongate, Боливуд и Леголенд (еднодневен)

265лв. 255лв.

 

Комбиниран билет за Motiongate, Боливуд и Леголенд (дводневен)

335лв. 305лв.

 

IMG - Свет на авантури

152лв. 130лв.

 

Делфинариум во Дубаи - шоу со делфини и фоки

75лв. 34лв.

 

Делфинариум во Дубаи - средба со делфини

149лв. 149лв.

 

Делфинариум во Дубаи - пливање со делфини во плитка вода

265лв. 265лв.

 

Делфинариум во Дубаи - пливање со делфини во длабока вода

350лв. 350лв.

 

Аквариумот во Дубаи и Подводна зоолошка

70лв. 70лв.

 

 

Лет со хидро авион

613лв. 519лв. 

 

 

 

FB link